Świnoujście

Ostatni urlop spędziłam w Świnoujściu, byłam tam po raz pierwszy, a w kolejnym roku wybieram się ponownie. Świnoujście bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło!
Na wstępie zdradzę wam, że znalezienie noclegu w Świnoujściu nie stanowi żadnego problemu. Dla mnie najszybszym i najłatwiejszym sposobem na poszukiwanie noclegu w Świnoujściu było wpisanie w wyszukiwarce google hasła: noclegi świnoujście. Po chwili otrzymałam listę stron, które odsyłały do stron z noclegami. Ofert jest bardzo dużo, począwszy od hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych, domków gościnnych, aż po pokoje i miejsca noclegowe.
Samo Świnoujście jest po prostu przepiękne! Szeroka, piaszczysta, czysta i długa plaża, błekitne morze, promenada, mnóstwo zieleni w mieście, wiatrak, latarnia morska, bunkry do zwiedzania i przystań promowa.
To właśnie na przystani promowej spędziłam najwięcej czasu. Pływałam promem na drugą stronę i z powrotem, a przejazd był bezpłatny. Czułam bryzę morską, podziwiałam mewy i łabędzie…Spacerowałam wybrzeżem promowym. Co dzień stacjonują tam inne statki- rybackie, turystyczne, wojskowe, wycieczkowe..
W tym czasie mój chłopak wybrał się na zwiedzanie fortów, wrócił zachwycony, choć osobiście nie rozumiem co mu się tam podobało. Podobno do części bunkrów wchodzi się z latarką, sa tam wystawy mundurów i broni jeszcze z czasów pruskich, armaty powystawiane przed fortami są sprawne, gdyż można na nie wejść, obrócić działo… A ludzi podobno tam mnóstwo… Cóż mężczyźni…
Dla kobiet polecam spacery świnoujską promenadą- można znaleźć ciekawe pamiątki i zakupić biżuterię z bursztynu. Nie zapomnę również wieczornego spaceru brzegiem morza..Słychać tylko szum fal, głosy mew i własne myśli… Obowiązkowo wracam tam za rok!

 

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>