Atrakcje Świnoujścia

Świnoujście – miasto niedoceniane

Świnoujście to nadal miejsce niedoceniane. Przez wiele lat było to miejsce niedoinwestowane pod kątem turystyki, w czasach PRL znajdowała się tutaj baza wojsk radzieckich. Pomimo, że w ciągu ostatnich 10-20 lat wiele się zmieniło i dzięki rozsądnym rządom władz Świnoujścia miasto rozwija się, to nadal przegrywa z innymi miejscowościami nadmorskimi. Co jest takiego ciekawego w Świnoujściu, że warto tutaj przyjechać?
Wybierz się w góry świętokrzyskie już teraz. Magiczny weekend czeka na ciebie!Świnoujście zaskakuje już na starcie. Jest to miasto, które leży na wyspie – i to na najdalszym skrawku naszego kraju – tuż przy granicy z Niemcami. Dla jednych jest to uciążliwość, ponieważ dojazd do Świnoujścia odbywa się wyłącznie promem, dla drugich jest to rodzaj atrakcji. Szczególnie dla dzieci, przeprawa promem to duża frajda.

Plaża, prmoenada, forty

Świnoujście może pochwalić się czystą i bardzo szeroką plażą. Uważa się, że jest to jedna z najlepszych plaż na pomorzu – Ci którzy wylegiwali się na plaży w Międzyzdrojach zrozumieją w czym rzecz. Dzięki szerokiej i zadbanej plaży mamy szansę odpocząć nad wodą komfortowo i wygodnie. Druga sprawa, że Świnoujście oprócz plaży oferuje szereg atrakcji. Możemy wieczorami spacerować promenadą lub ścieżką wzdłuż wydm. W Świnoujściu jest najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu. Tutaj też możemy zwiedzić forty: Fort Gerharda, wschodni i zachodni. Jeśli to jest mało, to zawsze możemy wybrać się na spacer lub przejażdzkę rowerową do Niemiec.

Noclegi w Świnoujściu

Gdzie szukać noclegów w Świnoujściu ? Baza noclegowa w tym mieście jest rozbudowana. Możemy znaleźć nocleg wyszukując w Internecie ogłoszeń. Wystarczy wpisać noclegi świnoujście a otrzymamy pokaźną ilość ofert. Powinniśmy znaleźć coś dla siebie. Jeśli chodzi o noclegi w Świnoujściu to powinniśmy się kierować głównie lokalizacją noclegu. Nocleg w Świnoujściu powinien być blisko plaży i promenady. Fajnie by było gdyby był niedaleko przejścia z Niemcami.

 

2 Odpowiedzi do “Atrakcje Świnoujścia”

22 03 2011
robo (14:31:32) :

Tak Świnoujście to jedna z lepszych miejscowośći nadmorskich w Polsce.

10 11 2011
Cris (07:18:07) :

Tak Świnoujście to jedna z lepszych miejscowośći nadmorskich w Polsce.
+1

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>