Świnoujście

14 03 2011

Piękne miasto Świnoujście !

Świnoujście - miasto magiczne, kiedy raz tu się pojawisz zawsze będziesz tu wracał. To słynne hasło, bardzo trafnie określa wyjątkowość tego miasta. Co prawda Świnoujście swój urok zawdzięcza dużym zmianom w ostatnich latach, to zawsze nawet w czasach PRL było ciekawym miejscem. W latach dziewięćdziesiątych Świnoujście było niedoinwestowane – możliwości turystyczne nie były wykorzystywane. Miasto raczej było przeznaczone na baze morską okre?ów wojskowych – tutaj stacjonowały wojska radzieckie.

Świnoujście

Jednakże zmiana władz w latach dziewięćdziesiątych oraz projekty unijne zmieniły ten kurort nie do poznania. Obecnie Świnoujście ściąga tysiące turystów każdego roku. Co roku powstają nowe inwestycje: ścieżki drogowe, ciągnące się aż do Niemiec, kolej UBB, która łączy Niemieckie miasta ze Świnoujściem czy rozbugowa i odnowienie promenady. Dodatkowo Świnoujście oferuje naturalne walory – plaża jest tutaj szeroka i czysta. Jej walory doceniają zarówno Polacy jak i Niemcy – Ci ostatni wolą wypoczywać po polskiej stronie.

Szukanie noclegu

Jeśli chodzi o noclegi, to wystarczy wpisać w Internecie: noclegi świnoujście aby zobaczyć jak rozbudowana jest tutaj baza noclegowa. Ceny noclegów plasują się na średnim polskim poziomie. Nie jest tu ani drogo ani tanio. Warto zarezerwować nocleg blisko morza – aby każdego ranka słyszeć szum morza. Świnoujście to bardzoe ciekawe miejsce, które przynajmniej raz w życiu należy odwiedzić.
Świnoujście warto zwiedzić

Ciekway urlop w Świnoujściu

Pewnego razu, tknęło mnie aby poszukać ciekawych miejsc na spędzenie urlopu. Jest co prawda początek roku ale w wielu zakładach pracy, wymagają aby określić się, gdzie będziemy spędzać urlop. W przypadku firm państwowych, dochodzi tu najczęściej kwestia ?wczasów pod gruszą?. Gdzie w takim razie warto spędzić wczasy pod gruszą ? Polska wbrew pozorom jest atrakcyjnie położnym krajem, jeżeli chodzi o możliwości turystyczne. Polska leży nad morzem Bałtyckim, posiada znaczny ?kawałek? nabrzeża, w rejonie północno-wschodnim mamy ciekawy i unikalny region skupiający jeziora – Mazury a na południu, Tatry – polskie góry.
Przeglądając mapę, zaczynając od lewej strony napotkamy na Świnoujście. Zaintrygowało mnie to miasto – leży na wyspie. Mało kto wie, ale ten zachodni skrawek polski, to wyspa przedzielona na pół granicą z Niemcami. Niestety z polskiej strony aby dostać się na wyspę, musimy skorzystać z promu. Nie mamy bezpośredniego połączenia – tunel jest w planach, niestety wciąż brakuje na niego pieniędzy.

Atrakcje Świnoujścia

Wracając do Świnoujścia co jest tam ciekawego ? Po pierwsze noclegi świnoujście – lista stron oferujących noclegi, pokazuje że miasto nie jest drogie a z drugiej strony, posiada rozbudowaną baze noclegową. Bez problemu znajdziemy tutaj kwatery prywatne, apartamenty, pensjonaty czy po prostu pole namiotowe. Świnoujście ma przynajmniej kilka walorów, którymi nie mogą się pochwalić inne miejscowości. Po pierwsze plaża – szeroka, piaszczysta i czysta. Zazdroszczą jej władze Międzyzdrojów – cenią zachodni sąsiedzi – Niemcy. Po drugie promenada – wyremontowana i piękna – idealna na wieczorne, romantyczne spacery. Jeśli chodzi o spacery, to promenada to jeszcze nie wszystko – obecnie trwa inwestycja ścieżki spacerowej wzdłuż wydm. W planach ma być rozbudowana od Świnoujścia do Niemiec. Tak więc dla lubiących spacer Świnoujście to idealne miejsce. Nie ma przecież nic lepszego niż spacer przy szumie fal i zachodzie słońca ?
Świnoujście to także ścieżki rowerowe, kolej UBB, a także liczne imprezy w czasie sezonu. Tutaj naprawdę nie można się nudzić.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>